Program


8 Ekim 2020, Perşembe

09:00-10:00 - Mehmet Mirat Satoğlu - ULAKBİM Müdürü, Dr. Ahmet Ercan Topcu, Dr. Mehmet Akif Nacar - HAVELSAN Genel Müdürü, Prof. Dr. İbrahim Aydınlı - Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Hasan Mandal - TÜBİTAK Başkanı - Açılış Konuşmaları (SALON A)

10:00-12:30 - Sunumlar (SALON B - C)

12:30-13:30 - Öğle Arası

13:30-15:00 - Sunumlar (SALON B - C)

15:30-16:00 - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK (SALON D)

16:00-17:00 - Prof. Geoffrey FOX - Davetli Konuşmacı (SALON D)

Advances in High-Performance Computing and Deep Learning


9 Ekim 2020, Cuma

09:00-10:00 - Prof. Omer RANA - Davetli Konuşmacı (SALON A)

Is Artificial Intelligence the "new" Operating System?

10:00-12:30 - Sunumlar (SALON B - C)

12:30-13:30 - Öğle Arası

13:30-14:30 - Prof. Mehmet DALKILIÇ - Davetli Konuşmacı (SALON A)

HPC in small packages: Viability of Small Machines facing Big Data, a study in leveraging high-expressive data helps improve iterative algorithms.

14:30-17:00 - Sunumlar (SALON B - C)

17:00-17:30 - Kapanış


Bildiri Sunum Detayları

8 EKİM 2020, PERŞEMBE

– SALON B –

GPU PROGRAMMING (Session in English) (10:00-11:15)

Kaan Furkan Altınok, Afşin Peker and Alptekin Temizel. Bit-level Parallelization of 3DES Encryption on GPU

Kadir Cenk Alpay, Kadir Berkay Aydemir and Alptekin Temizel. Accelerating Translational Image Registration for HDR Images on GPU

Mete Can Kaya, Alperen İnci and Alptekin Temizel. Optimization of XNOR Convolution for Binary Convolutional Neural Networks on GPU

Kadir Akbudak. Approximate Matrix Factorization based on Tile Low-Rank Format

Hamza Eray and Alptekin Temizel. Performance Analysis of Noise Subspace-based Narrowband Direction-of-Arrival (DOA) Estimation Algorithms on CPU and GPU

BÜYÜK VERİ/PARALEL HESAPLAMALAR (11:30-12:30)

İlkay Melek Yazici and Mehmet S. Aktas. E-Bilim İş Süreçlerinde Büyük Provenans Verilerini Görsellestirme Yöntemleri

Fatmana Senturk and Gurhan Gunduz. Arama Motoru Bing'in Bileşik Kelimeler İçin Gövdeleme Mekanizması

Gönenç Can Altun, Altuğ Melik Başol and M. Pınar Mengüç. Parallel Computational Methodology for the Digital Twin of a Goblet Annealing Furnace

Ümit Tigrak, Nail Taşgetiren, Erdal Bozan, Güven Gül, Emir Demirci, Hakan Sarıbıyık and Mehmet S. Aktaş. Büyük Veri İşleme ve Analizi Teknikleri Kullanılarak Bankacılık Sektöründe Kredi Kullanımı İhtiyacı Tahmini: Durum Çalışması

KAYNAK VE VERİ YÖNETİMİ (13:30-15:00)

Burak Bal, Tuğba Erdem, Seda Kul and Ahmet Sayar. İnsansız Hava Araçları için Görüntü Tabanlı Yer Belirleme ve Yönlendirme

Müge Şenel, Hasan Hakan Yavaşoğlu, Burcu Özsoy, Özgün Oktar and Sinan Yirmibeşoğlu. Kutup Çalışmaları için Ulusal Veri Yönetim Sistemi Tasarımı

Serkan Şahin, Selinay Ardıç, Türkücan Erdem, Ayhan Gültekin, Ekin Ekinci, Süleyman Eken, Sevinç İlhan Omurca and Ahmet Sayar. Dijital Dokümanların Anahtar Kelime Tabanlı Doğrulanması

Lukman Olagoke and Ahmet E Topcu. COVID-19 : Control Measures’ Importance Based onNon-negative Matrix Factorization

Yucel Gulluce. Açık kaynak depolama yazılımı tabanlı, yüksek performanslı, erişilebilirliği yüksek, yeni nesil CBS mimarisi tasarımı ve uygulaması

– SALON C –

MACHINE LEARNING/DEEP LEARNING (Session in English) (10:00-11:15)

Ahmet Esad Top, Abubaker Alguttar, Sameer Abbas, Zariab Fatima Abro and Arif Yilmaz. Comparison of Deep Hybrid models and Basic Deep Models for Binary and Multi-Class Text Classification

Alican Özeloğlu, İsmihan Gül Gürbüz and İsmail San. SoC Architecture of Autonomous Parking with RL-based Neural Network Compute Accelerators

Albert Kahira, Leonardo Bautista-Go, Hatice Aktas, Gulay Yalcin, Osman Unsal and Adrian Cristal. Effects of Hardware Faults on Artificial Neural Networks

Shinu Mathew, Ahmet E. Topcu and Ersin Elbasi. Prediction of COVID-19 risk in public areas using IoT and Machine Learning

Hakan Aktaş and Övünç Polat. The Effect of Color and Edge Information in Seeds Classification with Deep Learning

HIGH PERFORMANCE COMPUTING/ALGORITHMS (Session in English) (11:30-12:30)

Fadi Şaar and Ahmet E Topcu. A New Minimum Spanning Tree Based Clustering Algorithm Using Inconsistent Distance Methodology

Cenk Tüysüz, Bilge Demirköz, Carla Rieger, Jean-Roch Vlimant, Kristiane Novotny, Daniel Dobos, Karolos Potamianos, Federico Carminati, Sofia Vallecorsa and Fabio Fracas. Performance of Particle Tracking using a Quantum Graph Neural Network

Mert Bilici and Adnan Ozsoy. Adaptation of Consensus Algorithm on a Blockchain Based P2P Energy Trading Platform

Beltus Nkwawir Wiysobunri, Hamza Salih Erden and Behcet Ugur Toreyin. A Deep Learning Approach to Fault Detection and Classification in Datacenters

MAKİNE ÖĞRENMESİ /DERİN ÖĞRENME (13:30-15:00)

İlkay Sıkdokur, İnci M. Baytaş and Arda Yurdakul. Image Classification on Accelerated Neural Networks

Onur Sevli. MRI Görüntülerinin Derin Ağlarda Öğrenme Aktarımı Yöntemi ile Sınıflandırılması

Fatih Ertam and Galip Aydın. Türkçe Metin Veri Setinin Oluşturulması ve Türkçe Metinler için Derin Sinir Ağları Kullanılarak Soyut Metin Özetleme Yapılması

Tolga Buyuktanir, I. Onur Sigirci, Emrah Cetiner, Hande Uzun Oktay and M. Sıddık Aktas. A Novel Time-sensitive Approach to Smart Caching Techniques Using Sequential Pattern Mining

Beytullah Yildiz. Sırt Çantası Problemi Çözümünde Takviyeli Öğrenme Yöntemi Olarak Derin Q-ağları


9 EKİM 2020, CUMA

– SALON B –

GPU PROGRAMLAMA (10:00-11:15)

Ömer Faruk Karadaş and Işıl Öz. GPGPU Uygulamaları için Bölgesel Hata Hassasiyet Analizi

Ayşe Yılmazer-Metin. sRSP: GPUlarda Asimetrik Senkronizasyon İçin Yeni Ölçeklenebilir Bir Çözüm

H. Tugrul Erdogan and Adnan Ozsoy. 5G-air-simulator üzerinde CUDA destekli 5G MEC güncellemesi

Özcan Dülger and Halit Oğuztüzün. Parçacık Süzgecinin Grafik İşleme Biriminde Gerçekleştirilmesinde Simetrik Çoklu İşlemcilerin Etkin Kullanılması

Anes Abdennebi, Anıl Elakaş, Fatih Taşyaran, Erdinç Öztürk, Kamer Kaya and Sinan Yıldırım. DOLAP: Heterojen OLAP Sunucuları için İş Dağıtımı Yöntemleri

BÜYÜK VERİ (11:30-12:30)

Erkut Tekeli and Güzin Yüksel. Dağıtılmış Sistemlerde Derin Öğrenme Yaklaşımı ile Kullanılabilirlik Kestirimi

Ahmet Uyar, Gurhan Gunduz, Supun Kamburugamuve, Pulasthi Wickramasinghe, Chathura Widanage, Kannan Govindarajan, Niranda Perera, Vibhatha Abeykoon, Selahattin Akkas and Geoffrey Fox. Twister2 Cross-Platform Resource Scheduler for Big Data

Erdi Olmezogullari and Mehmet Aktas. Representation of Click-Stream DataSequences for Learning User Navigational Behavior by Using Embeddings

YÜKSEK BAŞARIMLI HESAPLAMA/DAĞITIK SİSTEMLER (14:30-16:00)

Ahmet Taha Albayrak and İlkay Atıl. Dağıtık Gönüllü İşleme ile Derin Üst Parametre En İyileştirmesi

Buse Yilmaz and Didem Unat. Seyrek Alt Üçgen Matris Çözümü için Graf Dönüşümü ve Özelleşmiş Kod Üretimi

Abdullah Ammar Karcioglu and Hasan Bulut. Biyoinformatik Sekanslara Yönelik İyi Son Ek Tabanlı Hash-q Algoritması

Mustafa Utku Kalay. R-tree Uzamsal İndekslerde Adaptif Yükleme

Soheil Younesi, Bahman Ahmadi, Oguzhan Ceylan and Aydogan Ozdemir. Allocation of Distributed Generators Using Parallel Grey Wolf Optimization

Isameddin Omak and Ahmet Ercan Topcu. Evaluating the performance of a meteorological algorithm by parallelizing it using MPI

BULUT BİLİŞİM (16:15-17:00)

Merve Nur Aktan and Hasan Bulut. Bulut Bilişimde Metasezgisel Görev Çizelgelemesi

Atakan Dogan and Kemal Ebcioglu. Donanım Hızlandırılmış Bulutsal Hesaplama için Donanımsal Hipervizör

Ege Uçak, Elif Karagümüş and Cevat Şener. Bulut Tabanlı Ölçeklenebilir Toplu Taşıma Analizi

– SALON C –

GÜVENLİK (10:00-11:15)

Mehmet Nazim Tat and İbrahim Soğukpınar. Mikroservis ve API Güvenliği için Karma Yöntem Tasarımı

Mehmet Atakan Kalkar, Adem Savas and Ismail San. Ring-LWE Şifrelemesinin HLS ile Hızlandırılması

Can Elgezen, Özgün Özerk, Ahmet Can Mert, Erdinç Öztürk and Erkay Savaş. Kafes-Temelli Kriptosistemler için Grafik İşlemcisi Üzerinde Normal Dağılım Sanki Rastgele Sayı Üreticisi Uygulaması

Kübra Aslan and Ahmet Ercan Topcu. Performance Evaluation of IoT Data Security on Cloud Computing

Ozan Zorlu and Adnan Özsoy. Ethereum Üzerinde Değişmez, Güvenli ve Güven İhtiyacı Duymayan Erişim Kontrolü Sistemi

MAKİNE ÖĞRENMESİ (11:30-12:30)

Alparslan Fisne and Faruk Yavuz. Grafik İşlemci ile Hızlandırılmış Makine Öğrenmesi temelli Gerçek Zamanlı Radar Hedef Tespit Uygulaması Tasarımı

Hasan Berk Sönmezer, Ismail Ari and Nitel Muhtaroglu. Yapısal Analiz Çözüm Sürelerinin Makine Öğrenmesi ile Tahmini

Murat Tezgider, Beytullah Yildiz and Galip Aydin. Üstün Bir Başarı İçin “Dikkatli” Metin Sınıflandırması

Yasin Uygun, Ramazan Faruk Oğuz, Erdi Olmezogullari and Mehmet Aktas. On the Large-scale Graph Data Processing for User Interface Testing

YÜKSEK BAŞARIMLI HESAPLAMA/ALGORİTMALAR (14:30-16:00)

Ezgi Sena Ertürk and Fahreddin Şükrü Torun. Paralel DNA Elektroforezi Simülasyonunun Performansının Geliştirilmesi

Turgay Tugay Bilgin and Murat Oguz. Adaptif İç İçe Paralelleştirme Yöntemi Kullanılarak Sık Alt Çizge Madenciliği algoritmalarının paralelleştirilmesi

Alparslan Fisne, Berkan Kilic and Adnan Ozsoy. İlinti Minimizasyonu tabanlı Algılama Matrisi için CPU ve GPU Hesaplama Başarımları

Emrah Onat, Ekin Nurbaş and Yakup Özkazanç. Yol İzleme Tabanlı Katlı Faz Açma Algoritmalarından Goldstein Branch-cut ve Flynn En Küçük Süreksizlik Yaklaşımının Performans Analizleri

Vahide Bulut. Robotik Kol Uç Efektörünün Bezier Eğrisine Dayanan Yol Planlamasına Geometrik Yaklaşım

Büşra Savaş and Ezgi Karaca. Türk Ulusal Bilim e-Altyapısı TRUBA’da Moleküler Dinamik Paketi GROMACS’in Performans Optimizasyonu

BLOKZİNCİRİ/GÜVENLİK (16:15-17:00)

Barış Berk Zorba, Adnan Özsoy, Ali Ziya Alkar and Murat Aydos. Switches: A Scalable Unidirectional Payment Channel Model in Ethereum

Nandini Agrawal, Prashanthi R, Alptekin Küpçü and Osman Biçer. BlockSim-Net: A Network Based Blockchain Simulator

Elif Calik and Hilal Kaya. Using Smart Contract to Ensure Security of The Shared Data

program.txt · Son değiştirilme: 09/10/2020 19:23 Değiştiren: basarim2019